Biz Kimiz?

Blogu açtığımız günden beri bir türlü yazamadığımız “Biz Kimiz?” bölümü sonunda karşınızda 😀 Bugüne kadar bize en çok gelen sorular üzerinden bir derleme yapmaya çalıştık. Sorular yetmez ve bizi daha yakından tanımak isterseniz instagram sayfamıza bekleriz.

Biz Kimiz?

Merhaba! Biz Ecem,Ege, Derin ve Demir.
Başlangıçta seyahat etmekten büyük zevk alan, kendi halimizde bir çiftken Derin’in aramıza katılmasıyla her şey değişti. 2019’un Haziran ayında da Demir’in gelmesiyle şenliğimize şenlik kattık 😀 Seyahatler artık eskisinden farklıydı. Daha hareketli, daha eğlenceli, daha ağlamalı, antik kentte bebek bezi değiştirmeli ve çok daha fazlası 😀

Kaç Yaşındayız? Mesleğimiz Ne?

İkimizde 1989 Adana doğumluyuz. Ancak 2022 yılının Mart ayında aldığımız radikal bir kararla sahip olduğumuz her şeyi satıp Bodrum’a yerleştik. Ne? Yuhh? 1 dk!! Böyle laf arasında 1 cümlede geçecek bir şey değil elbette 🙂 Bu çok uzun bir hikaye. Ayrıntılar için bizi instagram’dan takip edebilirsiniz.

Ege; Gazi Üniversitesi İşletme mezunu, Mali Müşavir olarak online çalışıyor.

Ecem; Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Çocuklu Seyahat üzerine çalışıyor.

İkimizin de ortak hobisi olan tiyatro sayesinde 2001 yılında tanıştık. 18 yıl emekle getirdiğimiz ilişkimizi 2013 yılında evlilikle taçlandırdık ve 1 Nisan 2016’da Derin, hayatımıza şaka gibi bir giriş yaptı. 10 Haziran 2019’da da Demir bu çoğalışa katkıda bulundu 😀

Gezmeye Nasıl Başladık?

Derin’in hayatımıza girmediği yıllarda kendi halimizde yurtiçinde sık sık seyahat etmeye çalışan bir çifttik. Yurtdışına çıkmak bize hep çok uzak gelirdi. Pahalıydı, zordu, doğru dürüst İngilizcemiz yoktu hatta bir pasaportumuz bile yoktu. Ve hayalimiz İtalya’ydı. Her şeyin gözümüzde büyüdükçe büyüdüğü bir dönemde ani bir kararla İtalya’ya uçak bileti alıverdik. Büyük bir heyecan ve korkuyla seyahat gününe hazırlandık. Yurtdışında karşımıza çıkabilecek her şeye ama her şeye hazırlıklıydık. Biri hariç!

Venedik 2015

Seyahate haftalar kala Derin anne karnından bize “Merhaba” dedi. O andan itibaren her şey değişti. Yaşantımız, düşüncelerimiz, önceliklerimiz ve daha başlamadan değişen seyahat tarzımız. Böylece 2015 yılında yaptığımız İtalya seyahatimizle “Çocuklu Seyahat” maceramız başlamış oldu. Ve o günden bugüne onlarca ülke ve şehir gezmiş olduk.

Gezmek isteyip nereden başlayacağını bilemeyenler için burada bir yazımız bulunuyor.

(gezzturkiye.com röportajındaki çok sevdiğimiz bir bölümden alınmıştır.)

Gezmek İçin Bu Kadar Parayı Nereden Buluyoruz?

Çok para kazanmıyoruz ama çok iyi biriktiriyoruz. Gereksiz harcamaları ikimizde sevmiyoruz. Çünkü her zaman o parayla seyahat etmek için bir şeyler yapabileceğimizi biliyoruz. Yemekleri evimizde yiyip pizzayı İtalya’da, şinitzeli Viyana ’da yemeyi, birayı Prag’da içmeyi çok daha lezzetli buluyoruz 🙂 Gezip döndükten sonra yaptığımız harcamaları burada paylaşıyoruz. İncelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paris 2017
Rotamızı Neye Göre Seçiyoruz?

Görmek istediğimiz şehirler listemizden en ucuz uçak bileti olana göre 😀 Neresi en ucuzsa oraya gidiyoruz. Dünya kocaman değil mi zaten? Her yer uyar 😀

Çocukla Seyahat Etmek Zor Mu?

Blogu açma amaçlarımızdan birisi de bunu anlatmak. Elbette çocukla seyahat etmek bireysel gezmekten zor. Ama olağandışı kâbus gibi bir olay da değil. “Çocuk var diye gezemeyiz biz” diyenleri bir türlü anlayamıyoruz. Evde duvardan duvara zıplayan çocuğu olanlar “bu çocukla hayatta bir yere gidilmez” diye düşünür. Aslında çocuk, evde durmaktan enerjisini nereye atacağını şaşırmıştır. Seyahatte çocukların çoğu son derece mutlu ve uyumlu oluyorlar.

Paris 2017
Çocuklu Seyahat’i Birlikte Nasıl Yürütüyoruz?

Çocuklu Seyahat’de okuduğunuz yazılar Ege tarafından yazılıyor. İnstagram, yorumları, mesajları vs. ve mail iletişimleriyle birlikte işbirliklerini Ecem oluşturuyor. Bu çalışmaları yaparken birbirimizden bağımsız değiliz. Yazılar yazıldıktan sonra birlikte düzenlemeler yapıyoruz. Veya mesajlardan bazılarına birlikte cevap veriyoruz. Derin ile Demir de bizim reklam yüzümüz 😀 Dördümüz de aktif olarak çalışıyoruz yani.

İnstagram Dm’den kiminle konuştuğunu bilmediği için nasıl hitap edeceğini bilmeyenler bu soruyu soruyor genelde. Biz bize “biz” diyoruz. Siz de bize “biz” diyebilirsiniz. Felsefeyi şuan çökerttik hahaha.

Viyana 2017
Neden Blog Açma Gereği Duyduk?

Bir kişinin hiçbir şey bilmeden sadece bloglarda okuduğu bilgilerle hiç bilmediği bir ülkede rahatça tatil yapması mümkün. Blogların seyahatlerdeki faydalarına sonuna kadar inanan bir aileyiz. Her seyahatimiz öncesi biz de onlarca blog okuyor gittiğimizde kendi ülkemizdeymişçesine hareket edebiliyoruz. Bu da en büyük cesaret kaynağımız.

Barcelona 2018

Seyahat üzerine açılmış binlerce blogun arasına “Çocuklu Seyahat” edenlerin gözünden ülkeleri anlatmak adına bu siteyi açtık. Böylece çocukları olduğu için seyahat etmeye cesaret edemeyen bir çok aileye cesaret vermek istedik. Bilgi ve tecrübelerimizi aktarmayı, bu bilgilerle seyahate çıkanları görmeyi çok seviyoruz.

Amacımız; seyahat etmenin önünde engel olarak görülenleri biraz olsun törpülemek ve olabildiğince fazla insana “Çocukla da çok rahat geziliyor” diye göstermek. Seyahat tutkunuzun önüne hiçbir şeyin geçmesine izin vermemeniz dileğiyle. Çocuklu seyahat dünyayı daha renkli görebilmenin formülüdür.

İyi eğlenceler 🙂

 

Comments 2

  1. Nur says:

    Selamlar Güzeller Güzeli Sevimli Aile,

    Öncelikle okurken, incelerken gözlerimin dolduğunu belirtmeliyim. Gelecek ay ki seyahat planımız olarak İtalya için araştırma yaparken karşıma çıktınız, iyi ki çıktınız. Çocukla gezmesi konusunda kafasında soru işaretleri olan bir çift olarak bize örnek oldunuz. Tanıştığıma memnun oldum. Nice güzel seyahatler dileğiyle, emeğinize sağlık

    • admin says:

      Merhaba sevgili Nur. Böyle içtenlikle dolu güzel mesajını okuyunca aynı şekilde duygulandık. Tanıştığımıza çok memnun olduk. Bir gün yüz yüze de tanışmamız dileğiyle. Mutlu seyahatler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.